1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Reseller Paketi Oluşturma ve Düzenleme

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Reseller Paketi Oluşturma ve Düzenleme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Reseller paketi oluşturun

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada Server Management bölümü altındaki  Manage Reseller Packages yani admin seviyesinde reseller hosting paketi oluşturabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

Resellerde Paket Oluşturma (1)

Manage Reseller Packages sayfasına giriş yaptıktan sonra eğer varsa mevcut paketlerinizi görebilir veya yoksa Add Package butonuna tıklayarak paket oluşturabilirsiniz.

Resellerde Paket Oluşturma (2)

Yeni paketler oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yaptıktan sonra tüm limitleri belirleyebilirsiniz. Limitlerinizi belirlediyseniz en altta bulunan paket isminide belirledikten sonra Save butonuna tıklayarak paketinizin oluşturulma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Resellerde Paket Oluşturma (3)
Resellerde Paket Oluşturma (4)

Reseller paketi düzenleyin

Manage Reseller Packages sayfasına giriş yaparak daha önce oluşturduğunuz tüm paketleri görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada görüntülediğiniz paketinizin ismine tıklayarak düzenleme sayfasına gidebilirsiniz ve ardından tüm düzenlemeleri gerçekleştirdiyseniz sayfanın en altında bulunan Save butonuna tıklayarak düzenlemeyi tamamlayabilirsiniz.

Resellerde Paketi Düzenleme