1$ = ₺8.66
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Hosting Hesabını Blogger’a Yönlendirmek

Blogger, blog’unuz için iki ücretsiz yayınlama seçeneği sunar: Bunlar siteadresiniz.blogspot.comve siteadresiniz.com seklinde olmak üzere iki çeşittir. Yayınlama seçeneğiniz her ne olursa olsun içeriğiniz değişmez.

Blogumu siteadresim.com seklinde barındırmak istiyorum

Blogunuzun Ayarlar sekmesinin altında bulunan Temel seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada “Yayıncılık” bölümündeki, Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın bağlantısına tıklayın.

blogger yönlendirme

Açılan bölümde alan adınızın URL’sini yazın ve Kaydet butonuna tıklayın. URL’nin çalışması için www ile başlaması gerekmektedir.

blogger url yönlşendirme

Kaydet butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bir hata mesajı çıkacaktır. Hata mesajının altında iki tane CNAME kaydı görüntülenecektir. İlk CNAME kaydı Ad “www”, Hedef ise “ghs.google.com” şeklinde herkes için aynıdır. İkinci CNAME kaydı, blog’unuza ve Google Hesabınıza özeldir. Bu yüzden herkes için farklıdır.

blogger site yönlendirme

CNAME Ayarları

cPanel Ayarları

cPanel  http://www.alandiniz.com:2082 adresinden hosting yönetim panelinize giriş yaparak, yönetim panelinizin Domains bölümünde bulunan Gelişmiş DNS Bölge Düzenleyicisi sayfasına giriş yapın.

cpanel blogger ayarları

 

sitemi bloggera nasıl yönlendiririm

www.siteadresiniz.com CNAME değerini Action bölümünün altındaki Edit linkine tıklayarak ghs.google.com olarak güncelleyin ve blogunuza özel olan ikinci CNAME kaydını Bir Kayıt Ekle bölümünü doldurup Kayıt Ekle butonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz.

blogger site yönlendir

İsteğe bağlı olarak:  siteadresiniz.com için dört farklı Google IP adresini gösteren dört ayrı A kaydı açmanız gerekmektedir.

216.239.32.21
216.239.36.21
216.239.36.21
216.239.38.21

Son adıma geçmeden önce name serverlarınızın etkinleşmesini beklemelisiniz ve 24 ile 48 saat gibi bir süre içerisinde name serverlar tam olarak yönelmektedir.

arayuz1

Name server adresleriniz yöneldikten sonra  “Yayıncılık” bölümündeki, Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayınbağlantısına tıklayın. Sunulan kutuya, alan adınızın URL’sini girdikten sonra kaydet'e tıklayın. Yönlendirmenin çalışmaya başlaması 24 saat kadar sürebileceğinden, 24 saat geçmesine rağmen hata sayfası görmeye devam ediyorsanız ayarlarınızı yeniden gözden geçirin.

Faydalı Notlar

  • Alan adınız sizi blogunuza yönlendirmiyorsa tüm DNS sunucularının güncellenmesi için bir veya iki gün bekleyin. Hala yönlenmiyorsa, lütfen bizimle iletişim kurun.
  • Orjinal blogspot adresiniz sizi otomatik olarak yeni alan adınıza yönlendirecektir.
  • Yayınlanmış resimleriniz blog’unuzda görüntülenmeye devam eder.