1$ = ₺17.01
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

OpenCart için SMTP Mail Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Bu yazı sadece Opencart 1.5.x sürümü için geçerlidir.

OpenCart için SMTP Mail Yapılandırma Ayarları ; Bu eğitselde; ticari amaçlar için kullanılan, açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemi OpenCart için doğru SMTP yapılandırma ayarlarını öğrenebilir, kendi OpenCart projenizde uygulayabilirsiniz.

Problemin Tanımı

OpenCart yazılımının birçok sürümünde mail header bilgilerinin mail sunucusu yanlış gönderilmesi sebebi ile gönderilen mailin ulaşmaması, boş beyaz sayfa, “RCPT TO not accepted from server!“, “DATA not accepted from server!” ve benzeri hataları almanız muhtemeldir. Bu problemlerin önüne geçmek ve dünya standartlarına uygun bir şekilde mail göndermek için öncelikle, OpenCart projenizdeki /system/library/mail.php dosyasını linteki dosya ile değiştiriniz.

Bkz: http://www.alastyr.com/sss/wp-content/uploads/2014/09/opencart-mail.zip

Yapılandırma Ayarları

  1. OpenCart paneline giriş yapınız.
  2. Sistem sekmesi altındaki Mağazalar bağlantısına tıklayınız.
  3. Mağazanızı seçip, düzenle bağlantısına tıklayınız.
  4. E-Posta sekmesine tıklayıp, yapılandırmanızı aşağıdaki gibi güncelleyiniz.

E-Posta Protokol için SMTP Mail seçiniz. Posta Parametreleri metin alanını boş bırakınız. SMTP Host bölümüne mail.domain.com formatında mail sunucu bilginizi giriniz. (örn: mail.alastyr.info) SMTP Kullanıcı Adı ve SMTP Parola metin alanlarına cPanel üzerinden açtığınız mail adresinizi ve parolasını giriniz. (örn: iletisim@alastyr.info) SMTP Port metin alanına 587 giriniz. SMTP Zaman Aşımı metin alanına 5 giriniz. Ayarlarınızı kaydedip, mail göndermeyi test edin.