1$ = ₺17.01
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk'de WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu yazıda Plesk Panelde WordPress Kurulumu nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir web hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk TR Giriş

WordPress bağlantısına tıklayın

Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ tarafında bulunan WordPress bağlantısına tıklayarak giriş yapın.

Plesk Panelde WordPress Kurulumu

WordPress kurulumları

Giriş yapmış olduğunuz WordPress sayfasında daha önceden kurulmuş wordpress yazılımlarını görüntüleyebilir ya da daha önce manuel olarak wordpress kurduysanız Tara butonuna tıklayarak bu listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Şimdi biz yeni bir WordPress kurulumu yapacağımız için Kur butonuna tıklayarak kurulum aşamalarına devam edeceğiz.

Plesk Wordpress Kurulumu

WordPress yazılımı hakkında

Eğer daha öncesinden WordPress ile ilgili hiç bir bilgi sahibi değilseniz, sistemin sizi yönlendireceği sayfada yazılım hakkında bilgi sahibi olabilir ve sistem gereksinimlerini görüntüleyebilirsiniz. Kurulum işlemimize devam etmek için bir kere daha bu sayfada bulunan Kur butonuna tıklıyoruz.

Plesk üzerinden kuracağınız WordPress’lerde son sürüm kurulacaktır. Ancak ihtiyacınız olan WordPress versiyonu farklı ise Kur butonunun yanındaki ▼ butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.
Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

WordPress kurulumu

Artık kurulum için son aşamadayız. Bu aşamada WordPress yazılımının hangi domain üzerine kurulmasını istediğimizi seçeceğiz. Eğer oluşturduğunuz bir subdomaine kurmak istiyorsanız bunu seçmelisiniz ya da bir alt klasöre kurulum gerçekleştirmek istiyorsanız alt klasörün ismini metin alanına doğru şekilde girmeli kurulumun tamamlanması için Kur butonuna tıklamalısınız.

wordpress nasıl kurulur

Kurulum tamamlandı

WordPress kurulumu başarı ile tamamlandığında wordpress yazılımına ait tüm bilgilerin bulunduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve yönetici bilgilerinizde dahil olmak üzere tüm bilgiler bu sayfada yer alacak.

Plesk WP Site Kurmak