1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

CentOS'ta FTP Kullanıcısı Nasıl Oluşturulur?

Bu yazıda sunucu üzerine CentOS Web Panel FTP Kullanıcısı Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde CentOS Web Panel kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

CentOS Web Panel FTP Kullanıcısı Oluşturma

CentOS Web Panel’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2030 adresinden CentOS Web Panel’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

CWP Giris Ekrani-1

FTP Manager’a giriş yapın

CWP FTP Kullanicisi Olusturma (1)

CentOS Web Panel’e giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan File Management menüsü altındaki FTP Manager v2 bağlantısına tıklayarak FTP konfigurasyonlarını düzenleyebileceğiniz, mevcut FTP kullanıcılarını görüntüleyebileceğiniz ve yeni FTP kullanıcısı oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yapın.

FTP kullanıcısını oluşturun

FTP Manager v2 sayfasına giriş yaptıktan sonra, Add User bölümüne tıklayıp giriş yapın. Bu bölümde Domain kısmından hangi hosting hizmetiniz için yeni ftp kullanıcısı oluşturacaksanız seçim yapmalısınız. Geri kalan bölümleri sırasıyla doldurmalı ve tamamladıktan sonra Submit butonuna tıklayarak kullanıcınızı oluşturabilirsiniz.

FTP path, ftp kullanıcısının erişim sağlayacağı dizindir. Ana dizine erişim izni istiyorsanız /public_html yazabilirsiniz.
Centos FTP Kullanıcı Oluşturma