1$ = ₺8.47
2 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin'de Yedek Nasıl Alınır? (User Level)

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Yedek Alma (User Level) nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS) satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

DirectAdmin Giriş Ekranı

Yedek oluşturma

User seviyesinde yedek almak için web sitenize ait directadmin bilgileriniz ile panele giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Directadmin panelinizden hosting bilgileriniz ile kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Your Account bölümü altında bulunan Create/Restore Backups bağlantısına tıklayarak  yedek oluşturabileceğiniz ya da oluşturduğunuz yedeği geri yükleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Yedek Alma (1)

Create/Restore Backups sayfasına giriş yaptıysanız ve hosting hizmetinizin tamamının yedeğini almak istiyorsanız herhangi bir tik işaretini kaldırmadan Create Backup butonuna tıklayın. Ardından sitenizin dosyaların fazlalığı ve büyüklüğüne göre yedeğinizin bir süre oluşturulmasını beklemelisiniz.

DirectAdmin Yedek Alma (2)

Yedeğinizin oluşturulması için komut verdiyseniz bir süre sonra yedeğiniz oluşturulacaktır ve yedeğiniz oluşturulduğunda sayfayı yenileyerek görüntüleyebilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz yedeği indirmek isterseniz, Click here for a list of your current backups linkine tıklayın.

Oluşturmuş olduğunuz yedeği geri yüklemek isterseniz Select a File to Restore bölümünden yedeğinizi seçerek Select Restore Options butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

DirectAdmin Yedek Alma (3)

Click here for a list of your current backups linkine tıkladıktan sonra oluşturulan yedeği indirebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada ise yedeğinizin üzerine mause ile sağ click yaparak Bağlantıyı Farklı Kaydet seçeneğine tıklayıp indirebilirsiniz.

DirectAdmin Yedek Alma (4)