1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

CentOS'ta MySQL Veritabanı Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine CentOS Web Panel MySQL Veritabanı Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde CentOS Web Panel kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

CentOS Web Panel MySQL Veritabanı Oluşturma

CentOS Web Panel’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2030 adresinden CentOS Web Panel’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

CWP Giris Ekrani-1

Veritabanınızı oluşturun

CWP MySQL Veritabani Olusturma (1)

CentOS Web Panele giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan SQL Services sekmesi altındaki MySQL Manager bağlantısına tıklayarak yeni veritabanı ve veritabanı kullanıcısı oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yapın. Açılan sayfada bulunan Create Database and User bağlantısına tıklayın. 

CentOS Web Panel MySQL Veritabanı Oluşturma

 Veritabanı ve kullanıcısı oluşturun

Create Database and User sayfasına giriş yaptığınızda veritabanınızı oluşturmanız için doldurmanız gereken bir kaç alan ile karşılaşacaksınız. Bunlardan en önemlisi olarak belirtebileceğimiz New Database for User bölümüdür. Bu bölümde CWP üzerinde oluşturduğunuz tüm hostinglere ait kullanıcı adlarını görüntüleyeceksiniz ve yeni oluşturacağınız veritabanını hangi hosting hizmetinizde kullanacaksanız o kullanıcı adını seçmeniz gerekmektedir. Diğer alanlar Database Name ve Confirm New Password alanlarıdır. Database name alanına veritabanı ve veritabanı kullanıcısında kullanılacak ismi belirliyorsunuz.

CWP MySQL Veritabani Olusturma (3)

Tüm bunları tamamladıktan sonra Create Database butonuna tıklayarak veritabanı kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.

Veritabanı adı ve veritabanı kullanıcı adınız aynı olacaktır.
CWP MySQL Veritabani Olusturma (4)