Bayi (Reseller) Hosting Nedir?

Bayi hosting; satın alınan web alanını farklı sitelerde kullanmanız veya satabilmenize imkan sağlayan hosting çeşitidir. Bayi hosting aynı zamanda reseller hosting olarakta adlandırılmaktadır. Reseller hosting paketini isterseniz varolan sitelerinizde kullanabilir veya müşterilerinize hosting satışı yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz alanları bölerek müşterilerinize paylaştırabilirsiniz.

Kontrol paneli sayesinde alanları kontrol edebilir, şifre değiştirebilir, yedek alabilir, hesap açabilir veya hesapları askıya alabilirsiniz. Bir çok özelliğe sahip olan reseller hosting genellikle sunucu yönetimi konusunda fazla teknik bilgiye sahip olmayan web tasarım firmalarının, birden çok web sitesi bulunan web tasarımcıların kullandığı hizmettir. Reseller (bayi) hosting edinerek siz de kendi firmanızın bünyesindeki internet çalışmalarında hosting hizmetinizi kendiniz sağlayabilirsiniz. Kısacası reseller hosting'e sahipseniz , firmanız internet faaliyetlerinde fazladan hiçbir hosting ücreti ödemesi gerekmeyecektir. Bu imkan sayesinde birden fazla web sitesini barındırma maliyeti azaltılmış olacaktır.

Hızın Keyfini Çıkarın

Tüm bayi hosting sunucularımızın kaynak kullanımı 7 gün 24 saat monitörlenmekte ve Cloud Hosting altyapımız sayesinde donanım arızalarına karşı korunmaktadır.

Ayrıca kullandığımız yazılım ve donanımlar sayesinde network trafiğimiz denetlenerek zararlı istekler süzülüp web sitelerinin maksimum hızda çalışması sağlanmaktadır.


7/24 Profesyonel Teknik Destek

Alastyr'ın eğitimli, profesyonel güler yüzlü teknik destek ekibi her zaman bayi hosting hizmetiniz ile ilgili size yardımcı olmak için hazır bekliyor. Hakkımızda araştırma yaptığınızda teknik ekibimizin başarısı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
Teknik destek ekibimizin başarısı her zaman takip edilmektedir, bu amaçla tüm iletişim kanalları (telefon, email, ticket) kayıt edilmekte ve belirli zamanlarda bu kayıtlar incelenmektedir. Ayrıca belli aralıklarla müşterilerimizle iletişim kurup müşteri memnuniyeti araştırması yapmaktayız.

Tüm bunların yanında geniş bilgi bankası arşivimiz ile web sitenizi geliştirmeniz için gerekli bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.


Ücretsiz Hosting Taşıma

Şu anda aktif bir websiteniz varsa ve bizden bir bayi hosting satın alarak Alastyr kalitesinden yararlanmak istiyorsanız, teknik ekibimiz web sitenizi ücretsiz olarak taşıyacaktır*.

Tek yapmanız gereken bizden bayi hosting hizmetinizi satın almanız ve teknik destek ekibimiz ile iletişim kurmanız.

*Web sitenizin taşınabilmesi bazı kriterlere bağlıdır, teknik ekibimiz sitenizi inceleyerek uygun olup olmadığını size bildirecektir.


Sitenizin Güvenliği Bize Emanet

Cloud Linux ve CageFS gibi yazılımlar ile web siteniz sunucuda bulunan diğer sitelerden kaynak kullanımı ve dosya yapısı olarak izole bir şeklilde çalışır, ayrıca sunucularımızda bulunan antivirüs yazılımları sayesinde web siteleriniz gerçek zamanlı olarak zararlı kodlara karşı korunmaktadır.
Tüm web hosting hizmetlerimizde e-mail çıkışı antispam gateway üzerinden yapılır, bu şekilde sitenizden spam mail çıkışı kontrol edilerek sitenizin kalite puanının düşmesi ve kara listelere alınması engellenir.

Tek Tıkla Yüzlerce Script*

Hiç yazılım bilginiz olmasa bile 400'den fazla scripti web hosting paketlerimize tek tıkla, dosya yüklemeden, veritabanı işlemleriyle uğraşmadan bir kaç saniyede ücretsiz olarak kurabilirsiniz.
Blog mu kuracaksınız? Tek tıkla wordpress hazır.
CMS ihtiyacınız mı var? Hemen joomla yada drupal yayına alabilirsiniz.
E-ticaret mi yapmak istiyorsunuz? Anında PrestaShop yada Magento kurup satışa başlayın.
Yada ihtiyacınız olan yüzlerce hazır scriptten birini seçip, bir kaç saniye içinde web sitenizi oluşturun
*Linux web hosting paketlerinde geçerlidir.

Alastyr Bayi (Reseller) Hosting Avantajları

  • Cloud hosting platformu
  • %99.9 uptime oranı
  • Anında aktivasyon*
  • Antispam ve Antivirüs koruması
  • Yüksek performanslı sunucular
  • Yedekli DNS sunucuları
  • Tek tıkla yüzlerce script kurulumu
  • Türkçe kontrol paneli
  • Yüksek müşteri memnuniyeti
  • 7 gün koşulsuz iade garantisi
*Kredi kartı ile alımlarda geçerlidir.

Sık Sorulan Sorular

Fatura ödemenizi herhangi bir online (kredi kartı, mobil ödeme vb.) ödeme yöntemi ile ödemeniz durumunda web hosting hesabınız otomatik olarak anında aktif olup gerekli bilgiler e-mail adresinize iletilecek.
Ödemeniz offline (banka havalesi vb.) bir ödeme yöntemi kullanılarak yapıldığında hesabınız muhasebe departmanımız tarafından banka hesaplarımız kontrol edildikten sonra aktif olacaktır. Muhasebe departmanımıza bildirim açıp ödeme bildirimi yapmanız bu süreci hızlandıracaktır.
Web hosting hesaplarında barındırılan domainler, ana hosting hesabınıza ek domain olarak eklenmektedir. Bu şekilde tüm web siteleriniz tek bir kontrol paneli üzerinden yönetilmekte ve ana hosting hesabınızın kaynaklarını tüm web siteleriniz kullanmaktadır.
Reseller (Bayi) hosting hesaplarında tüm web siteleriniz ayrı birer web hosting hesabı olarak açılmakta, her web sitesinin kendine ait bir kontrol paneli ve kaynakları olmaktadır.
Evet, tüm hosting sunucularımızda haftalık olarak yedek alınmaktadır.
Satın aldığınız bayi hosting paketinden istediğiniz zaman başka bir bayi hosting paketine geçiş yapabilirsiniz. Bu işlemi alastyr müşteri paneli üzerinden otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bayi Hosting Planları

Cloud altyapısı ile güçlendirilmiş sunucular ile müşterilerinizin web siteleri güvende

Kullanım Şartları

Kullanıcılar aşağıda belirtilenleri yapamazlar:

*   Sistem kaynaklarının 90 saniyeden fazla %20 oranında veya daha yüksek bir oranda tüketilmesi
*   Stand-alone statüsüne giren, sunucu taraflı uygulamaların kullanımı (Örneğin IRCD barındırmak gibi.)
*   Herhangi bir tipte web örümceği veya sitelerin indekslenmesini sağlayan botların kullanımı paylaşımlı barındırma(shared hosting) hizmetinde yasaktır. (Örneğin Google Cash / AdSpy)
*   Internet Relay Chat (IRC) ağına benzer herhangi bir yazılım kullanmak
*   Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Torrent için yasal dağıtım yapıyor olabilirsiniz, fakat bunu paylaşımlı barındırma hizmeti (shared hosting) üzerinde barındıramazsınız.
*   Herhangi bir dosya paylaşım/peer-to-peer katılımı içerisinde olamazsınız, *   Herhangi bir oyun sunucusu çalıştıramazsınız. (half life, counter strike, battlefield1942 gibi)
*   Cron girdileri bireysel hosting hizmetinde minimum 30, reseller hesapları için 20, kurumsal hosting hesapları için ise 10 dakikada bir ayarlanabilir. Belirtilen limitler haricinde yapılan cron girdileri bilgi verilmeden silinebilir.
*   PHP’nin include fonksiyonunu kullanarak herhangi bir yerel dosyayı içe alırken “http://www.alanadınız.com/include.php” yerine include(“include.php”) şeklinde kullanmalısınız.
*   Maksimum veritabanı boyutu bireysel hosting hizmetinde 500MB, bayi hosting hizmetinde 750MB, kurumsal hosting hizmetinde ise 1000MB olarak limitlendirilmiştir.
*   Bireysel web hosting hizmeti için CPU limiti tüm hosting hesapları için ise %20 olarak belirlenmiştir. Müşteriler sürekli olarak belirtilen oranda kullanım yapamazlar.

Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı tüm hosting paketleri için %20'dir. Sistem kaynaklarının %20 yada daha fazlası 90 saniyedenuzun süre kullanılamaz. Belirtilen limitleri geçen kullanıcı hesapları otomasyon sistemi tarafından uyarı yapılmaksızın askıya alınır. CPU kullanımlarını anlık olarak hosting yönetim paneliniz üzerinden takip edebilirsiniz.

Herhangi bir paylaşımlı barındırma hizmeti (reseller hosting dahil olmak üzere) kullanan kullanıcının çok fazla inode kullanması uyarı almasına sebep olur, bu limit Bireysel Hosting hesapları için 100000 olarak belirlenmiştir. Eğer uyarı yapıldığı halde herhangi bir önlem alınmazsa hesap dondurulur. 25000 inode limitini aşan kullanıcıların hesapları ortalama kullanımı sabitleyebilmek için otomatik olarak yedekleme sistemimizden silinecektir. Her dosya (web sayfası, imaj, e-posta, vb.) 1 adet inode kullanır.
Kullanım limitini çok fazla aşmayan kullanıcıların hesaplarını dondurmaktan hoşlanmıyoruz; fakat, sıkça büyük ebatlarda dosya oluşturan ve silen, yüz binlerce dosya oluşturan veya sistemin zarar görmesine sebep olan kullanıcıların hesaplarını inceliyor ve/veya donduruyoruz.

Paylaşımlı barındırma hizmetleri saatlik mail gönderim limitine tabidir. Kurumsal hosting hesapları saatlik 100 adet mail gönderebilirler. Saatlik mail limitleri sunucu IP adreslerinin blacklistlere girmesini engellemek için düzenmiştir.

Size tahsis edilmiş trafik alanını kullanabilirsiniz. Bunun kotası satın almış olduğunuz barındırma(hosting) paketinin öngördüğü kadardır. Eğer size tahsis etmiş olduğumuz kotayı aşmak durumundaysanız bir sonraki kotanız oluşturulana kadar hesabınızı dondurabilir, ek trafik satın alabilir, daha yüksek özelliklere sahip olan bir barındırma paketine geçebilirsiniz. Ay içerisinde kullanılmayan trafik bir sonraki aya transfer edilemez. Limitsiz trafikli hosting kullanan müşterilerimiz için ise; kaynak kullanımlarını aşmadıkları ve aldıkları paketin sözleşmesinde bulunan şartlara uydukları sürece trafikten dolayı hesapları dondurulmayacak ya da silinmeyecektir. Limitsiz trafikli web hosting paketlerinde bant genişliği sadece hizmet satın aldığınız siteniz için limitsizdir. Başka sitelere trafik kullandıramazsınız.

İstenmeyen e-postalar için herhangi bir tolerans göstermiyoruz. Spam yapan kullanıcıların hesapları herhangi bir uyarı mesajı gönderilmeksizin silinecektir.
Paylaşımlı barındırma (hosting) hizmeti kullanan müşteriler Mail Poliçesini inceleyebilirler.
Spam yapanlar Alastyr sunucularında barınamazlar. Bu yasak sadece fax, anlık mesajlaşma veya Usenet/Newsgroup kategorilerini kapsamaz.
Tüm paylaşımlı sunucularımızda (Bireysel hosting, Kurumsal Hosting, SEO Hosting, Reseller Hosting gibi) php mail fonksiyonu güvenlik gerekçesiyle kapalıdır. Alastyr, sadece SMTP protokolü üzerinden güvenli e-posta gönderimine izin vermektedir.

Alastyr tarafından sağlanan bütün hizmetler yasal amaçla kullanılmalıdır. Alastyr, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını kabul eder. Alastyr sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli ya da görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi taktirde doğan/doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar müşteriye aittir. Servis sağlayıcı Alastyr yükümlü değildir.
Servislerimizde, ticari marka veya telif hakları çiğnenmesi yasaklanmıştır. Bu, izinsiz müzik kopyalama, kitap, fotoğraf veya herhangi bir telif hakkı içeren her işlemi kapsar. Herhangi bir ticari marka hizmetlerinin sahte halini satmak, hesabınızın derhal silinmesi ile sonuçlanır. Bu kuralları ihlal eden, telif haklarını ihlal eden herhangi bir hesap tespit edildiğinde hesap dondurulur veya tamamen silinir.

Paylaşımlı barındırma hizmetini (shared hosting) yedek veya depo olarak kullanmak yasaktır, "FTP'de sadece cPanel yedeği sıkıştırılmış (.tar.gz, .rar, .zip vs.) formatta 1 adet bulunabilir. Lütfen yedeklerinizin yedeğini almayınız.
Aşağıda Paylaşımlı(Shared) veya Reseller hizmetinde yasaklanan materyallerin örneklerini bulabilirsiniz:
*   Toplistler
*   Adult ve Pornografi içeren siteler
*   IRC Betikleri / Botlar
*   Proxy Betikleri / Anonymizers
*   İzinsiz yazılım / warez
*   İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)
*   Autosurf/PTC/PTS/PPC siteleri
*   IP tarayıcıları (IP Scanner)
*   Bruteforce programları/betikleri/uygulamaları
*   E-posta bombalama / spam betikleri
*   Dosya barındırma / yansı betikler. (rapidshare benzeri)
*   Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)
*   Escrow/banka benzeri siteler
*   HYIP vb. siteler
*   Yatırım siteleri (FOREX , E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)
*   Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak
*   Prime Bank Programları
*   Loto oyunları siteleri
*   MUD/RPG veya PPBG’ler
*   Nefret içeren / ırkçı / rahatsızlık veren siteler
*   Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar
*   Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler
*   Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (warez) forumlar/web sayfaları
*   Metin2, Knight Online tarzı oyun siteleri
*   Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan takipçi çekme uygulamaları
*   Mailer Pro vb. etikleri/uygulamaları
*   E-posta bombalama / spam betikleri
*   Dosya barındırma / yansı betikler. (rapidshare benzeri)
*   Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)
*   Escrow/banka benzeri siteler
*   HYIP vb. siteler
*   Yatırım siteleri (FOREX , E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)
*   Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak
*   Prime Bank Programları
*   Loto oyunları siteleri
*   MUD/RPG veya PPBG’ler
*   Nefret içeren / ırkçı / rahatsızlık veren siteler
*   Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar
*   Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler
*   Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (warez) forumlar/web sayfaları
*   Metin2, Knight Online tarzı oyun siteleri
*   Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan takipçi çekme uygulamaları
*   Mailer Pro vb.

Alastyr kullanıcı paneli, hosting kontrol paneli, ftp ve mail şifrelerinin güvenliğini sağlamak müşteri sorumluluğundadır. Güvenliğiniz için şifrenizin zor olmasına ve şifrenizde harf, rakam ve özel karakterler kullanarak tahmin edilmesi güç şifreler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Eğer zayıf şifre kullanırsanız (123456 gibi), hesabınız siz zor bir şifre kullanmayı kabul edene kadar dondurulabilir. Hesap kontrolü işlemi esnasında şifrenizin zayıf olduğu tespit edilirse, şifrenizi değiştirmeniz/güncellemeniz için size mesaj göndereceğiz.

Güvenlik açıkları, yazılımsal problemden, kullanıcının bir açığından veya sunucudan kaynaklanabilir. Alastyr sunucu tarafından oluşabilecek tüm açıkları takip ederek gerekli güvenlik önlemlerini almaktadır. Hosting sunucuları 7/24 izlenmektedir ve yazılımlar sürekli güncellenmektedir.
Hesabınızda kullandığınız betiklerin(script) / programların güvenli olması, dosya izinlerinin doğru ayarlanması ve kullandığınız yazılımlar varsa (Wordpress, Joomla vb.), güncel yazılımlar kullanılması tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Kullanıcılar, hesaplarında oluşan değişikliklerin hepsinden sorumludurlar.

Yedekleme servisimiz sadece sağlamış olduğumuz ücretsiz bir güvenlik servisidir fakat veri kaybı yaşanmaması için yedek almak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Alastyr, yaşamış olduğunuz herhangi bir veri/dosya kaybından sorumlu değildir.
Paylaşımlı barındırma hizmetinde 2 GB veya 25000 inode limitinden fazla disk alanı kullanan kullanıcıların günlük ve haftalık yedekleri tarafımızdan alınmaz. Bunun haricinde olan bireysel hosting paketleri için verilerin herhangi bir donanımsal sorun oluştuğunda kayba uğramaması için Alastyr haftalık ve aylık olmak üzere yedek alır. Bu yedekler kullanıcıların kullanımı için değil, herhangi bir teknik problem çıktığında verilerin kaybolmaması içindir.